Obserwatorzy

środa, 2 września 2015

Kurs na kartkę z shaker boxem ...

Ostatnio zrobiłam świąteczną kartkę z tzw. shaker boxem. Chciałabym wam przedstawić krótki kurs, jak się z taką kartką zmierzyć. Dla mnie to również była nowa forma, ale się udało ...
Na początku przygotowałam sobie obrazek, który miał być podstawą mojego shaker boxa :Następnie wycięłam oba elementy w sposób pasujący do mojej koncepcji :Z pianki, która była "wypychaczem" w piórniku wycięłam pierścień :Przygotowany pierścień przykleiłam do częściowo pokolorowanego obrazka. Następnie przygotowałam bazę kartki i papiery, które zamierzałam użyć :Na bazie kartki z przyklejonym tłem zaznaczyłam miejsce, w którym umieściłam pierścień z obrazkiem. Wsypałam drobne elementy, które miałyby "latać" w moim shaker boxie - drobne białe cekiny-śnieżynki i mieniące się gwiazdeczki.Z przezroczystej plastikowej folii (np. do bindowania) wycięłam okrągłą szybkę.Nakleiłam ją na tylną część kartki, która miała być przykryciem dla shaker boxa. Umieściłam też fragmenty pianki dla uzyskania odpowiedniej warstwy.
Następnie wszystko skleiłam z bazą. Na szybce umieściłam pierścień wycięty z papieru, który stanowił tło (dla ewentualnego zamaskowania) oraz drugą część obrazka.Teraz pozostaje tylko ozdobienie kartki. I w ten sposób uzyskałam taki efekt :Mam nadzieję, że kursik jest czytelny i może komuś pomoże :)

2 komentarze:

Miło mi będzie, gdy zostawisz po sobie ślad ...